Події

У НМУ триває медичний форум «Травма та її наслідки»
02 липня 2025 Джерело
У Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця в межах медичного форуму «Травма та її наслідки» відбувся практично-орієнтований навчальний курс «Ампутації та протезування, хірургічні технології, проблемні питання та їх вирішення». Організатором заходу виступила кафедра ортопедії і травматології за підтримки Української асоціації ортопедів-травматологів. Науково-практична подія об’єднала близько 5 тисяч учасників з різних куточків України.
Привітали учасників події командувач медичних Збройних Сил України, професор Анатолій Казмірчук та головний травматолог ЗСУ, професор Юрій Ярмолюк. Вони відзначили актуальність обговорюваної проблематики, адже під час російської агресії ворог використовує різноманітні елементи вражень, що призводять до важких поранень, ампутації кінцівок. За роки війни накопичено великий досвід лікування та реабілітації поранених. Вони акцентували увагу на необхідності створення системи надання медичної допомоги, що передбачає мультидисциплінарних підхід та відповідних протоколів лікування.
Своєю чергою завідувач кафедри ортопедії і травматології НМУ ,професор Олександр Бур’янов переконаний у необхідності відродження єдиної спеціальності – ортопедія, травматологія та протезування. Цьому сприятиме створення єдиного медичного простору, об’єднання зусиль військових і цивільних спеціалістів, використання новітніх технологій у лікувальному процесі. Виступили і підтримали захід також відомі фахівці галузі із провідних наукових і лікувальних закладів України. Вони висловили свою готовність впроваджувати інновації та передовий досвід у клінічну практику. Важливим кроком на цьому шляху стала нинішня конференція.
У програмі заходу – доповіді фахівців, майстер-класи, обговорення дискусійних питань. У практично-орієнтованому навчальному курсі взяли активну участь фахівці нашого Університету. Професор Олександр Бур’янов виступив із доповіддю «Комплексний регіональний больовий синдром 1-го типу – одне із найчастіших ускладнень травми у середньостроковому та віддаленому періодах». Під час проведення майстер-класу військовий лікар, аспірант кафедри Олег Смик поділився власним досвідом проведення оперативних втручань з використанням реіннерваційних технік з метою профілактики та лікування симптоматичних невром ампутаційних кукс. Майстер-клас супроводжувався відеосупроводом із використанням клінічних кейсів молодого лікаря, де він чітко обґрунтовував кожну клінічну ситуацію.
На підсумковій панельній дискусії науковці і практики обговорили подальші кроки у напрямку об’єднання ортопедії, травматології та протезування в єдину спеціальність, що сприятиме комплексному підходу до лікування та реабілітації постраждалих.

Центр комунікацій, організаційної і редакційної роботи
Show more